ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΒΟΛΟΥ ΣΤΟΥΣ 2ους ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2023

ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΒΟΛΟΥ ΣΤΟΥΣ 2ους ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2023

Ολοκληρώθηκαν το Σάββατο και οι 2οι Χειμερινοί αγώνες των Προαγωνιστικών ομάδων, και η παρέα των δελφινιών του Ολυμπιακού Βόλου συνέχισε την επιτυχημένη της προσπάθεια αφήνοντας για άλλη μια φορά τις καλύτερες εντυπώσεις αναφορικά με την δυναμική της ομάδας . Με αρκετές απουσίες, ατυχίες, συγκινήσεις η ομάδα που αποτελούνταν από 14 παιδιά κατάφερε να κερδίσει συνολικά 6 πρώτες θέσεις, 5 δεύτερες θέσεις, 12 τρίτες θέσεις, 6 τέταρτες θέσεις, 6 πέμπτες, 7 έκτες,2 έβδομες. Αξιοσημείωτο είναι ότι όλα τα παιδιά που συμμετείχαν κατάφεραν από μία τουλάχιστον θέση στην πρώτη τριάδα!!
Πιο αναλυτικά στα ατομικά αγωνίσματα:
1Η ΘΕΣΗ:
ΜΠΕΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΑΓ 10)
· 50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
ΣΑΧΙΝΗ ΕΛΠΙΔΑ (ΚΟΡ 11)
· 50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
· 100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
· 100 ΠΡΟΣΘΙΟ
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΚΟΡ 12)
· 100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
2Η ΘΕΣΗ:
ΓΚΑΛΑΦΑΓΚΑΣ ΟΡΦΕΑΣ (ΑΓ 10)
· 50 ΠΡΟΣΘΙΟ
ΑΛΕΞΙΑΔΗ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΚΟΡ 11)
· 200 ΠΡΟΣΘΙΟ
ΦΛΑΡΑ ΕΛΠΙΝΙΚΗ (ΚΟΡ 12)
· 100 ΥΠΤΙΟ
ΚΟΥΤΙΝΑ ΛΥΔΙΑ-ΜΑΡΙΑ (ΚΟΡ 12)
· 50 ΠΡΟΣΘΙΟ
3Η ΘΕΣΗ:
ΓΚΑΛΑΦΑΓΚΑΣ ΟΡΦΕΑΣ (ΑΓ 10)
· 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ
ΜΠΕΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ(ΑΓ 10)
· 100 ΠΡΟΣΘΙΟ
· 200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΓ 11)
· 50 ΥΠΤΙΟ
· 200 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
ΣΚΑΜΑΓΚΑ ΣΟΦΙΑ (ΚΟΡ 11)
· 50 ΥΠΤΙΟ
ΑΛΕΞΙΑΔΗ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΚΟΡ 11)
· 50 ΠΡΟΣΘΙΟ
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΚΟΡ 12)
· 200 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
4Η ΘΕΣΗ:
ΣΟΛΙΔΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΚΟΡ 10)
· 200 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ
ΣΚΑΜΑΓΚΑ ΣΟΦΙΑ (ΚΟΡ 11)
· 100 ΠΡΟΣΘΙΟ
ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΓ 11)
· 50 ΠΡΟΣΘΙΟ
ΦΛΑΡΑ ΕΛΠΙΝΙΚΗ (ΚΟΡ 12)
· 400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ
ΚΟΥΤΙΝΑ ΛΥΔΙΑ-ΜΑΡΙΑ (ΚΟΡ 12)
· 200 ΥΠΤΙΟ
Στις σκυτάλες τα παιδιά έδειξαν επίσης τον καλύτερο εαυτό τους, καθώς και το πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας που καλλιεργείται από τους προπονητές της ομάδας, φέρνοντας τις παρακάτω θέσεις:
1Η ΘΕΣΗ:
· 4×100 MIXED ΕΛΕΥΘΕΡΟ (ΑΓ.+ ΚΟΡ. 11) με τους ΣΑΧΙΝΗ ΕΛΠΙΔΑ,ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟ,ΑΛΕΞΙΑΔΗ ΑΣΗΜΙΝΑ, ΠΛΑΓΕΡΑ ΠΕΤΡΟ
2Η ΘΕΣΗ:
· 4×50 MIXED ΕΛΕΥΘΕΡΟ (ΑΓ.+ ΚΟΡ. 10) με τους ΜΠΕΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ,ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΡΓΩ, ΓΚΑΛΑΦΑΓΚΑΣ ΟΡΦΕΑΣ, ΣΟΛΙΔΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
3Η ΘΕΣΗ:
· 4×50 MIXED ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ (ΑΓ.+ ΚΟΡ. 10)με τους ΜΠΕΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ,ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΡΓΩ, ΓΚΑΛΑΦΑΓΚΑΣ ΟΡΦΕΑΣ, ΣΟΛΙΔΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
· 4×100 MIXED ΕΛΕΥΘΕΡΟ (ΑΓ.+ ΚΟΡ. 10) με τους ΜΠΕΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ,ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΡΓΩ, ΓΚΑΛΑΦΑΓΚΑΣ ΟΡΦΕΑΣ, ΣΟΛΙΔΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
· 4×50 MIXED ΕΛΕΥΘΕΡΟ (ΑΓ.+ ΚΟΡ. 11) με τους ΣΑΧΙΝΗ ΕΛΠΙΔΑ,ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ,ΑΛΕΞΙΑΔΗ ΑΣΗΜΙΝΑ, ΠΛΑΓΕΡΑ ΠΕΤΡΟ
· 4×50 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ (ΚΟΡ. 12) με τις ΚΟΥΤΙΝΑ ΛΥΔΙΑ-ΜΑΡΙΑ,ΦΛΑΡΑ ΕΛΠΙΝΙΚΗ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ,ΓΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΕΛΕΝΗ-ΕΙΡΗΝΗ
4Η ΘΕΣΗ:
· 4×100 MIXED ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ (ΑΓ.+ ΚΟΡ. 11)με τους ΣΑΧΙΝΗ ΕΛΠΙΔΑ,ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟ,ΣΚΑΜΑΓΚΑ ΣΟΦΙΑ, ΠΛΑΓΕΡΑ ΠΕΤΡΟ
Με ένα κολυμβητήριο ανοιχτό και με 11 συλλόγους που έχει ο Βόλος στριμωγμένους σε 8 διαδρομές οι προπονητές Ελενα Μπεσπέρστοβα, Βογιατζόπουλος Χαράλαμπος, Μανουσαρίδης Παναγιώτης προπονούν καθημερινά, με όρεξη για δουλειά, την ψυχή- το σώμα και το μυαλό των παιδιών, με επιμονή και τεράστια υπομονή.. Με γονείς οι οποίοι καθημερινά κάνουν τεράστια υπομονή επίσης και ταξίδι ολόκληρο για να φτάσουν το ανοιχτό κολυμβητήριο στην άλλη άκρη της πόλης, θυσιάζοντας περισσότερο χρόνο και χρήμα από το ήδη βεβαρημένο πρόγραμμα τους, επειδή πιστεύουν στις αξίες και τα οφέλη της κολύμβησης στη ζωή των παιδιών τους. Με παιδιά-ήρωες που με τεράστια υπομονή επίσης προπονούνται καθημερινά στριμωγμένα και κάτω από τις αντίξοες αυτές συνθήκες, και όταν έρχεται η μέρα των αγώνων φέρνουν αυτά τα αποτελέσματα θα κλείσει η τόσο δύσκολη φετινή χρονιά για τα κολυμβητικά δρώμενα του Βόλου.
Ένα μεγάλο Μπράβο και Ευχαριστώ σε όλους αλλά και τον καθένα ξεχωριστά για τις θυσίες του, την υπομονή και την στήριξη που παρέχουν τόσα χρόνια στα παιδιά του Ολυμπιακού Βόλου. Οι κόποι όλων φαίνονται στα αποτελέσματα και μας δικαιώνουν

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.